Floki

YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Sağ
Sol

Haberler

Penguen Haberler

01.03.2011

Yatırımlarına hızla devam eden Penguen Gıda, iç pazarda bu sene de %25 büyüme hedefi koydu.

Hazır gıda sektörünün önde gelen firmalarından Penguen Gıda, iç pazardaki payını artırmaya yönelik yatırımlarına hız verdi. Penguen Gıda San. A.Ş. Genel Müdürü Aykan Sözüçetin; yaptığı yazılı açıklamada, son 5 yılda 2 kat büyüme gösterdikleri iç pazarda cirolarını %25 oranında artırıp 2011 yılında 50 milyon TL'ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Sözüçetin, 2010 yılında ihracat gelirlerinin döviz bazında iyi olmasına rağmen, kurdan dolayı TL bazında ciro ve kârlılığın istenilen seviyede gerçekleşmediğini ifade etti ve 2011 yılı boyunca bugünlerdeki kur politikasının istikrarı korunursa, çok daha olumlu sonuç alabileceklerini belirtti.

 Penguen Gıda, 10.000’e yakın çiftçisi ile sözleşmeli tarımın öncülerinden ve ürünlerinin %50’sini başta Almanya, İngiltere, ABD, Fransa, Hollanda, İsviçre, Rusya ve İsveç olmak üzere 35 dünya ülkesine ihraç ediyor. İç pazara yönelik yatırımlarını 2007 yılından beri sürdürdüğü yeniden yapılanma programı kapsamında tutan Penguen Gıda, bu sene kapasite artışına yönelik yatırım çalışmalarına hız vermeyi amaçlıyor.

 Sözüçetin’in verdiği bilgiye göre bu sene hayata geçirilecek yaklaşık 5 milyon TL tutarındaki yatırımlardan ilki, yeni bir şoklama ünitesi ile dondurulmuş gıda üretiminde %100 kapasite artışı olacak. Gerek kapasite artışı gerekse verimlilik artışı amaçlı ikinci bezelye hasat makinesi ile ıspanak hasat makinesi aldıklarını da söyleyen Sözüçetin; domates salçası ve domates ürünleri yatırımına da başlandığını ve iç pazarda daha da büyümek için yatırımlara devam edeceklerini; ayrıca, patent tescilini de aldıkları “Ispanak Konservesi” ürünüyle pazarda yine bir ilke imza atacaklarını belirtti.

< Geri
E-Bülten Talebi

Lütfen geçerli E-posta adresi giriniz.

E-Bülten Talebi

E-Posta adresiniz tarafımıza ulaşmıştır.

Teşekkürler