Floki

YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Sağ
Sol

Haberler

Penguen Haberler

04.07.2013

Penguen’in zirveye yürüyüşü sürüyor.

Dünyanın önder marka değerleme şirketi Brand Finance 7. kez “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesini yayınladı. 2012 verileri ile hazırlanan listeye göre 100 markanın toplamı 31 milyar 240 milyon ABD doları değerinde. “Türkiye'nin En Değerli Markaları" listesine 2011 yılında 97. sıradan giren, Türkiye’de gıda ve tarım sektöründe ilklerin öncüsü olan Penguen Gıda, 1 yılda marka değerini 3 milyon ABD doları arttırdı ve bir basamak daha yükselerek listede 96. sıraya yükseldi.

Türkiye'nin son yıllarda önemli ekonomik gelişmeler kaydettiğini ifade eden Brand Finance CEO'su David Haigh: "Marka ve marka değeri konusunda çalışmaların önem kazanması ile birlikte Türk markalarının da değerleri ile küresel sıralamalarda yer alacağını umut ediyoruz. “Türkiye'nin En Değerli Markaları” çalışmasının bu gelişmeye katkıda bulunacak olması bizleri sevindirecektir." dedi.

Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner ise araştırmayı şöyle değerlendiriyor: "Türkiye'nin En Değerli Markaları” araştırması yedinci yılını geride bıraktı. Ticari verilerin gittikçe erişilebilir olması, araştırmaya dahil marka sayısının artmasına yardımcı olacaktır. Daha fazla şirketin sermaye piyasasına dahil olması ve/veya ticari veri yayınlarının artması ile bu gelişmenin de sağlanacağına inanıyoruz."

Penguen Gıda CEO’su Aykan Sözüçetin yaptığı açıklamada: “Marka ve marka değeri konusunda çalışmalarımızı arttırarak gelecek yıllarda daha da üst sıralarda olmayı hedefliyoruz. Bu yıl Brand Finance tarafından yayınlanan "Dünyanın En Değerli 500 Markası" araştırmasında Türkmarkaları yer alamadı. Penguen Gıda olarak vizyonumuz çerçevesinde tüm sofraların vazgeçilmez gıda markası olmayı hedefliyoruz.” dedi.

< Geri
E-Bülten Talebi

Lütfen geçerli E-posta adresi giriniz.

E-Bülten Talebi

E-Posta adresiniz tarafımıza ulaşmıştır.

Teşekkürler