Floki

YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Sağ
Sol

Haberler

Penguen Haberler

01.11.2012

Penguen’den Türk Tarım sektörüne bir destek daha

Tarladan el değmeden 2 saat içerisinde cam kavanozlara. Son yıllarda ülkemiz kamuoyunda da gıda güvenliği ile ilgili ciddi kaygılar yaşanmaya başlanmış, beslenmede arzulanan sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Çevre kirliliği yanında tarımsal ilaç ve kimyasal kullanımı gıda zincirinde önemli bir problem olarak ortaya çıkmaktadır. Pazardan/marketten taze diye alınan birçok sebze en az 2-3 günlüktür.

Modern tarım teknikleri kullanılarak üretilen sebze ve meyveler ise lezzet, kalite ve besin değerlerinin ciddi kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

Türkiye’de gıda ve tarım sektöründe ilklerin öncüsü olan Penguen Gıda, daha taze, daha kaliteli ve besin değeri daha yüksek ürünleri; tüketicilerinin yıkamaya su harcamadan, hazırlama ve pişirmede zamandan tasarruf ederek tüketmesini sağlamaktadır. Yaklaşık 2 saat içerisinde üretime alınan mevsiminde toplanmış, özenle seçilmiş meyve ve sebzeler dalından koparıldığı tazeliği koruyarak, katkı ve koruyucu maddeler kullanılmadan, el değmeden sağlıklı cam kavanozlara doldurulmaktadır.

Penguen dördüncü vitese geçti

Türkiye’ de konserve sektöründe makineli tarımı başlatan ilk firma olan Penguen Gıda, 2 adet Bezelye hasat makinesi, Fasulye ve Ispanak hasat makinelerinden sonra filosunu Mısır hasat makinesi ile güçlendirerek dördüncü hasat makinesi ile dördüncü vitese geçti. Bu sayede tarladan direkt hasat yapabilmekte, zaman ve verim kayıplarının önüne geçilerek ürün kalitesinde artış sağlanmaktadır.

Makinalı Tarım sayesinde çiftçilerimiz de daha da bilinçlenerek sanayi tip ürün ekimine yönelecek ve arazi toplulaştırma projeleri ile büyük arazilerde daha az maliyet ile daha fazla verim, daha iyi kalite ve en önemlisi daha fazla kazanç elde edecektir.

< Geri
E-Bülten Talebi

Lütfen geçerli E-posta adresi giriniz.

E-Bülten Talebi

E-Posta adresiniz tarafımıza ulaşmıştır.

Teşekkürler