Floki

YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Sağ
Sol

Haberler

Penguen Haberler

18.08.2009

Penguen Gıda ikinci çeyrekte kârlı büyüme yolunda

Penguen Gıda ilk 6 aylık verilere göre faaliyet karını %114 artırdı Konserve, reçel ve turşu sektörünün öncü markası Penguen Gıda, vergi dairesine sunulan 2009 yılının ilk 6 aylık mali verilerine göre 2009'un ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine oranla net satışlarını %9 artırarak 30,1 milyon TL'ye, brüt satış kârını ise %56 artırarak 8 milyon TL'ye yükseltti.  Penguen Gıda A.Ş. Genel Müdürü Aykan Sözüçetin yaptığı yazılı açıklamada,  Penguen Gıda 'nın faaliyet kârının geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık  %114 oranında artarak 1,3 milyon TL zarardan 194 bin 704 TL kâra yükseldiğini belirtti.

Sözüçetin, 2009 yılı 2. çeyrek verilerinde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, net satışlarda %24, brüt satış kârında %139, faaliyet kârında ise %155 artış; 1. çeyrek sonuçlarına kıyasla ise, net satışlarda %3, brüt satış kârında %67, faaliyet kârında ise %227 artış sağlandığını ifade etti.

İç Pazarda 5 yılda %100 büyüdü

Penguen Gıda'nın iç pazarda  5 yılda %100 büyüme gösterdiğine dikkat çeken Aykan Sözüçetin, "Gerek iç gerekse dış pazarda, özellikle konserve ve turşu ürün grubunda büyüme yaşanmaktadır. İlk altı aylık bütçe hedeflerine paralel performans seyrini koruyan Penguen Gıda, yılsonu hedeflerine ulaşacağını gösteriyor. Sürdürülebilir kârlı büyüme amacıyla hareket eden firmamız, operasyonel verimlilik artırıcı çalışmalarına hiç durmadan devam etmektedir." diyerek sektörlerinde 3. çeyrek performansının her zaman daha da iyi sonuçlar gösterdiğine işaret etti.

İhracat bağlantıları 22 milyon Euro'ya yaklaştı

Aykan Sözüçetin, istikrarlı büyüme gösteren Penguen Gıda'nın, yapılan son anlaşmalar ile ihracat bağlantılarının da 22 milyon Euro seviyesine yaklaştığını belirtti.

 Tamamı yerli üretim olan en kaliteli meyve sebzeleri toplayarak Türkiye'de tarıma büyük destek sağlayan ve topladığı ürünleri dünya standartlarındaki ISO22000, ISO9001 ve BRC-A belgeli modern tesislerinde en hijyenik koşullarda işleyen Penguen Gıda, satışlarının %50 'sini gelir seviyesi yüksek AB ülkelerine gerçekleştiriyor.

< Geri
E-Bülten Talebi

Lütfen geçerli E-posta adresi giriniz.

E-Bülten Talebi

E-Posta adresiniz tarafımıza ulaşmıştır.

Teşekkürler