Floki

YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Sağ
Sol

Haberler

Penguen Haberler

25.11.2009

Penguen Mısır cirosunu dörde katladı

Penguen Gıda Genel Müdürü Aykan Sözüçetin: "Penguen Mısır cirosunu dörde katladı, bardak mısıra en büyük rakip oldu. Hazır gıda sektörünün öncü firmalarından Penguen Gıda'nın Genel Müdürü Aykan Sözüçetin yaptığı yazılı açıklamada Penguen Mısır Konservesi'nin yaklaşık iki yıl gibi bir süre içinde cirosunu dört kat arttırarak son yıllarda büyük rağbet gören bardak mısıra dahi rakip olduğunu belirtti.

Özellikle salata ve garnitürlerin vazgeçilmezi olan Penguen Mısır Konservesi'nin çorbadan pilava, makarnadan pizzaya ve sandviçlere kadar pek çok yemeğe lezzet kattığını anlatan Sözüçetin; Penguen Mısır Konservesi'ni açıp doğrudan da tüketilebileceğini, damak zevkine göre yağ, limon, tuz, peynir ve diğer çeşnilerden de katarak Penguen Mısır keyfinin kişiye özel kılınabileceğini söyledi.

 Aykan Sözüçetin "10 bin çiftçi ile çalışan şirketimiz, 40 bin dekar alanı kapsayan ekim alanı ile Türkiye'nin en büyük zirai hammadde alıcılarından biri. Hiçbir ürünümüzde GDO'lu tohumdan elde edilmiş meyve sebzeler kullanmıyoruz. Mısır konservelerimiz de tamamen doğal tohumlardan el edilmiş yerli mısırlardan üretiliyor." dedi.

 Sözüçetin; Penguen Gıda'nın ISO 22000 (HACCP) ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Standartları'nın yanı sıra EFSIS (Avrupa Gıda Güvenliği Denetim Kurumu) tarafından dünyada sayılı markalara verilen en üst düzey kalite belgesi olan "BRC-A Kalite" belgesine sahip bir kuruluş olduğunun da altını çizdi.

< Geri
E-Bülten Talebi

Lütfen geçerli E-posta adresi giriniz.

E-Bülten Talebi

E-Posta adresiniz tarafımıza ulaşmıştır.

Teşekkürler